Systemy oczyszczania powietrza są to najczęściej produkty, które służą do zastosowań komercyjnych oraz domowych. Firmy produkujące podobne urządzenie dokładają wszelkich starań, aby produkty te były proste w montażu i obsłudze. Oczyszczacze powietrza najlepiej sprawdzają się w miejscach urzyteczności publicznej, czyli szpitalach, szkołach, biur, rzadziej w domach prywatnych. Systemy oczyszczające usuwają do 99% zanieczyszczeń z powietrza, w tym pyłki roślinne i roztocza kurzu. Poprawiają jakość powietrza w pomieszczaniach, usprawniają higienę.

Niektóre z systemów wykorzystują elementy dezynfekcji, co pozwala na usuwanie wirusów, grzybów oraz innych mikroelementów powietrza, a wszystko dzięki wodzie poddawanej elekrolizie. Jak to działa?  Grupy hydroksylowe i kwas chlorowy zawarte w wodzie poddanej elektrolizie biorą udział w niszczeniu owych wirusów. Umożliwia im to owinięcie się dookoła wirusa, dezynfekcję i dezodoryzację wirusów w powietrzu, bakterii i pleśni, jak i pyłków, mikroskopijnych odchodów i pancerzyków roztoczy oraz cząsteczek zapachowych. Zatem systemy oczyszczające powietrze idealnie sprawdzają się w pomieszczeniach, w których często przebywają alergicy.

Systemy oczyszczania powietrza stosuje się często w miejscach o intensywnej rotacji ludzi. Mamy tu na myśli miejsca użyteczności publicznej, jak przychodnie, banki, poczty, szkoły. Zastosowanie ich w podobnych pomieszczaniach umożlia znaczne poprawienie jakości powietrza co zmniejsza ryzyko przenoszenia groźnych bakterii, wirusów i grzybów. Oczyszczacze powietrza to także świtne pochłaniacze dymu papierosowego, dlatego nierzadko montuje sie je w restauracjach, barach, pubach.

Systemy oczyszczające, które cieszą się największą popularnością są klimatyzatory okienne.  Najczęsciej montuje się je w mieszkaniach i domach jednorodzinnych. Są łatwe w użyciu, cechuje je także cicha praca i łatwość użycia.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.